0 %
Zaangażowania w każde zlecenie!

Najczęstsze pytania dotyczące ozonowania mieszkań, pomieszczeń oraz pojazdów takich jak samochodu czy łodzi w Gdańsku Gdyni (Trójmiasto):

Ozon jest dokładnie jak tlen 02, z dodatkowym atomem tlenu. Poprzez wyładowanie elektryczne powstaje dodatkowy atom tlenu, w wyniku rozpadu cząsteczki tlenu.  Ozon otrzymujemy  w naturalny sposób: pod wpływem działania promieni UV (warstwa ozonowa atmosfery), podczas burz czy też przy wodospadach, więc jest on w pełni naturalny. Charakterystyczny ”świeży, czysty, wiosenny” zapach w czasie burzy jest rezultatem naturalnie powstałego ozonu w wyniku wyładowań atmosferycznych.
Ozon uzyskujemy również przy użyciu  generatorów ozonu, które wytwarzają ozon w wyniku wyładowań elektrycznych. . Najwyższe procent stężenia ozonu osiągamy, jeśli zastosujemy  czysty tlen jako źródło gazu, np. z butli tlenowych.

Ozonowanie jest skuteczne dzięki właściwościom utleniającym. Gdy statycznie naładowana cząsteczka ozonu  wstępuje w kontakt z elementem utlenianym, cząsteczka ozonu odrazu zamienia się w tlen. Takie zjawisko zachodzi dzięki temu  że ozon jest wyjątkowo niestabilny i szybko powraca do swojej pierwotnej postaci, czyli tlenu. Ozon potrafi utleniać wszystkie rodzaje materiałów,  dzięki temu możemy rozbić składniki nieprzyjemnego zapachu (rozbijając łańcuch zapachowy) i mikroorganizmy takie jak wirusy, pleśnie i bakterie. Gdy ozonujemy  dodatkowy atom tlenu uwalniany jest z cząsteczki i wiąże się on z materiałem, na który ozon działa. Na samym końcu powstaje tylko czysta i stabilna cząsteczka tlenu.
Ważną cechą ozonu jest to, że nie kryje nieprzyjemnych zapachów, lecz trwale je usuwa (niszcząc lotne cząstki przenoszące zapachy).
Ozon jest jednym najsilniejszych dostępnych dostępnych utleniaczy. Dodatkowy atom w cząsteczce ozonu wiąże się (utlenia) w ułamku sekundy z każdym składnikiem, który wchodzi z nim w kontakt, dlatego jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze, niż chloru.
Ozon może być stosowany w szerokim zakresie oczyszczania i dezynfekcji. Główną zaletą ozonu jest jego „czysty” charakter, ponieważ doprowadza on do utlenienia materiału praktycznie bez powstawania niepożądanych, bądź szkodliwych produktów ubocznych. Ze względu na to, że ma to mocny, rozpoznawalny zapach, niewielkie stężenia są natychmiast wyczuwalne. To sprawia, że praca z ozonem jest bezpieczna.
Ozonowanie jest ekologiczną metodą, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, nie powodując żadnych reakcji alergicznych. Zabieg powtarzany przynajmniej dwa razy w roku znacząco poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.

Zanim przystąpimy do ozonowania należy dokładnie posprzątać samochód tradycyjną metodą: poprzez odkurzanie i wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych. Obowiązkowo należy również pozbyć się wszelkich źródeł nieprzyjemnego zapachu. Ozonowanie odbywa się za pośrednictwem generatora ozonu, produkującego ozon z tlenu zawartego w powietrzu, poprzez metodę wyładowań korowych. Ozon oddaje jeden atm tlenu dowolnemu związkowi chemicznemu utleniając go.
W przypadku samochodu ozonowaniu poddawany jest układ klimatyzacji, wentylacji oraz wnętrze samochodu. Ozon krąży w układzie klimatyzacji i we wnętrzu samochodu utleniając napotkane cząsteczki chemiczne, zabijając przy tym organizmy żywe takie jak: pleśń, grzyby, bakterie, wirusy oraz związki chemiczne będące przyczyną przykrego zapachu. Po przeprowadzeniu ozonowania należy dokładnie wywietrzyć samochód.

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych.
Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach. Ozon, jako silny utleniacz powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji, dezodoracji i deakaryzacji pomieszczeń, jak również w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający.
Technologia ozonowa ze względu na właściwości aktywnego tlenu, może być stosowana m.in. w:
– usuwaniu nieprzyjemnych zapachów (m.in. dym papierosowy, zapachy ludzkie i zwierzęce, spalenizna, stęchlizna, fenole itp.)
– likwidacja wirusów i bakterii z powietrza
– ochrona przed insektami i gryzoniami (ozon je wypędza, likwidując ścieżki zapachowe)
– usuwanie pleśni i grzybów
– czyszczeniu klimatyzacji i wentylacji
– odgrzybianie pokoi, mieszkań, domów
– usuwanie roztoczy, bakterii, wirusów- bez użycia środków chemicznych

Zdecydowanie TAK. Proces ozonowania samochodu przebiega w zamkniętym samochodzie, a sam ozon jest gazem wyraźnie wyczuwalnym w zapachu. Ponieważ jest on gazem nietrwałym i sam ulega rozkładowi czas jego oddziaływania na organizm jest bardzo ograniczony.
Astmatycy, alergicy oraz osoby wrażliwe na środki chemiczne mogą bez najmniejszego problemu ozonować swoje auta, co znacząco wpłynie na ich pozytywne samopoczucie w aucie.
– czyszczenie, odgrzybianie klimatyzacji i kanałów wentylacyjnych w aucie
– pozbycie się nieprzyjemnych zapachów: dymu, potu, zwierząt i innych
– usunięcie: bakteria, grzyby, roztocza i wirusy bez użycia środków chemicznych
– neutralizowanie alergenów zawartych w pyłkach kwiatowych

Firmy i przedsiębiorstwa:
– hotele, pensjonaty, właściciele domków letniskowych
– warsztaty samochodowe
– firmy sprzątające, budowlane,
– firmy zajmujące się osuszaniem budynków (odgrzybianie i dezynfekcja pomieszczeń i infrastruktury)
– właściciele sklepów spożywczych, barów, restauracji, kawairnii
– firmy z sektora komunikacji publicznej (autokary, autobusy, busy)
– firmy przewożące bądź magazynujące łatwo psujące się warzywa, czy owoce
– właściciele chłodni, magazynów
– pośrednicy, agencje nieruchomości- w celu przygotowania mieszkania/domu do sprzedaży

Osoby prywatne i gospodarstwa domowe
– astmatycy, alergicy, osoby o obniżonej odporności
– właściciele pojazdów
– osoby, które nabyły dom
– osoby, które zakończyły remont i pragną pozbyć się nieprzyjemnych zapachów farb/klejów
– rodziny, w których jeden z domowników właśnie skończył chorować (w celu likwidacji choroby)

Placówki usługowe i użyteczności publicznej
– właściciele SPA, gabinety odnowy biologicznej, solony kosmetyczne, fryzjerskie
– właściciele sauny, łaźni, gabinetów zabiegowych, masażu i inne
– prywatne gabinety lekarskie, stomatologiczne, weterynaryjne
– żłobki, przedszkola, szkoły

Pomieszczenia biurowe i usługowo-użytkowe
– pracodawcy chcący zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników
– właściciele biurowców i innych budynków
– okresowe niwelowanie zapachu dymu tytoniowego w palarniach

Nie, ozon trwale go usuwa.
Ozon całkowicie eliminuje zapach pochodzenia nieorganicznego, jak i organicznego. Ozon eliminuje brzydki zapach, a nie go maskuje. Ozon ze względu na swoje właściwości wchodzi w reakcję z lotnymi cząsteczkami, które przenoszą zapachy- powodując ich rozpad.
Ozonowania trwale likwiduje (niszczy) również źródło zapachów.

Usługa ozonowania pozwala skutecznie usunąć pleśnie,grzyby wraz z zarodnikami jak też bakterie, wirusy roztocza kurzu domowego oraz uciążliwe zapachy m.in: zapach kwasu masłowego czy zapach dymu tytoniowego.

Dzięki naszej metodzie ozonowania możemy również usunąć zapachy poremontowe czy też zneutralizować uczulające pyłki kwiatowe.

Ozon wykazuje szkodliwość dla człowieka wyłącznie w wysokim stężeniu lub gdy jest wdychany przez dłuższy czas czyli podczas długiej ekspozycji. Podczas zabiegu ozonowania w pomieszczeniu mogą znajdować się tylko osoby posiadające przeszkolenie oraz używające środków ochrony zdrowia. Po skończonym zabiegu pomieszczenie jest w 100% bezpieczne. 

Ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla otoczenia oraz przedmiotów wyłącznie gdy zabieg jest przeprowadzany wysokiej klasy sprzętem jak też pod nadzorem wykwalifikowanego technika. W pomieszczeniu nie mogą znajdować się zwierzęta czy też rośliny

Po przeprowadzeniu ozonowania ozon degraduje się do postaci czystego tlenu. Po około 30 minutach po zakończeniu procesu stężenie ozonu spada o połowę. Po każdych kolejnych 30 minutach jego poziom obniża się o połowę, aż do momentu całkowitego rozkładu.

Tak, ponieważ ozon rozkłada się do postaci czystego tlenu i nie pozostawia po sobie żadnych odpadów.

Tak, wystarczy kilka minut po osiągnięciu odpowiedniego stężenia ozonu aby zlikwidować wszystkie pleśnie oraz grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. dodatkowo ozonowanie usunie zapach stęchlizny pozostały po np. zalaniu. 

Ozonowanie pomieszczenia pow. 100m2 i wys. 3m  przy wykorzystaniu usług naszej firmy trwa około 2 do 5 godzin w zależności od problemu oraz zawiłości zlecenia.

O nas:

Naszą specjalizacją jest dezodoryzacja i dezynfekcja przedmiotów, pomieszczeń oraz wszelkiego rodzaju pojazdów. Wykorzystujemy do tego utleniające właściwości ozonu, jak również ekologiczną chemię. Świadczymy kompleksowe usługi: usuwania skutków pożaru, profesjonalnego sprzątania miejsc zgonów, a także czyszczenia i dezynfekcji kanałów wentylacji mechanicznej, tudzież klimatyzacji przemysłowej. W naszych działaniach stawiamy na profesjonalizm i całkowite zaangażowanie, ponieważ bezpieczeństwo i pełna satysfakcja klienta jest dla nas kwestią priorytetową.
Nasze doświadczenie pozwala na współpracę zarówno z klientem indywidualnym, jak i korporacyjnym. Wszystko to, ze względu na szeroki zakres zastosowań ozonowania i zamgławiania, które pozwalają znaleźć optymalne rozwiązanie zgodne ze specyfikacją i wymaganiami każdego zleceniodawcy.

Posiadamy wszelkie certyfikaty

Zajmujemy się wyłącznie zastosowaniem ozonu dzięki temu jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie!

Ozonowanie pomieszczeń, domu, mieszkania, samochodu, piwnicy, lokalu, przedszkola, sklepu, garderoby i wiele innych...

usuwanie kwasu masłowego, usuwanie zapachów, usuwanie bakterii, usuwanie roztoczy, dezynsekcja, deratyzacja, dezodoryzacja
ETC... 🙂

Company 2019 © All Rights Reserved. Design by Ozonem.pl

518-587-444 Ozonowanie pomieszczeń Gdańsk